10 Haziran, 2020, Çarşamba Daha fazla bilgi ve iletişim Zucy’de

Daha fazla bilgi ve iletişim Zucy’de

E-ticaretin içinde bulunduğu hengameli durumdan, talebin artışı ve bu artan talebe karşılık veremeyen kargo firmaları nedeniyle işlemlerin nasıl çıkmaza girdiğini, ve ev konforundaki alışveriş rahatlığımıza nasıl gölge düşürüldüğünü önceki yazılarımızda nedenleriye anlatmaya çalışmıştık. Zucy’nin bu konudaki geliştirmesi var merak etmeyin.

Günlerdir kargo şubesinde işlem görmeyi bekleyen siparişlerini soran haliyle bir takip numarası alarak ürününün yolculuğunu izlemeyi isteyen onlarca müşterimiz geçtiğimiz haftalarda bizleri aradılar. Her müşterimize söylediğimiz ve artık klasikleşen şu metni burada bir kez daha paylaşmak isteriz.”Bulunduğunuz il veya ilçede bulunan kargo şubesinin teslimat limiti dolduğundan, ürününüz hazır bir şekilde kargoda işlem için bekletiliyor”. Teslimat süreleri uzuyor ve sipariş alındığı itibaren büyük iller dahil 1 günlük teslimat süresi olan yerlerde bu süreler 3 ila 4 gün sürebiliyor.Ve malesef bu durum hala geçerli.

Peki zucy bu durumda nasıl bir geliştirme yaptı. Biz internet alışverişlerinde müşterilerimizle bilgi paylaşımının en önemli unsur olduğunu ve müşterilerimizin bilgiye ulaşmalarının ise oldukça zahmetsiz olması gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle artık Her Zucy siparişinizde ürününüzün kargoya verilme ve teslim edilmesine geçen her süreç size bilgi sms’leri ile gönderilmeye başlandı.Örneğin siparişiniz alındı, ürününüz hazırlandı, kargoya teslim edildi, kargolandı, teslimat yapıldı gibi tüm süreçler Zucy için bir işlem numarasıyla kayıt altına alınmaya ve kayıtlı cep telefonunuza kısa bilgi mesajları gönderilmeye başlandı. Sosyal ağlar halen en hızlı yanıt verebildiğimiz müşteri destek alanlarımız.Telefonlarımız ise üzgünüz ki yoğun olduğumuz günlerde bazen yanıtsız kalabiliyor.Ama merak etmeyin eğer 0850 255 0026 nolu merkez çağrı telefonumuzu arar ve mesajınızı sesli olarak bırakırsanız mutlaka bu kayıtlara yanıt verdiğimizide söylemeliyim.Sesli mesajlarınızda sipariş no ve yaşadığınız sorunu hızlıca bildirirseniz size telefon veya sipariş esnasında eğer kaydetmiş iseniz mail adresinize detaylı cevap iletiniz gönderiliyor.

Yeni ve daha fazla iletişim ve daha fazla bilgi, bu ve buna benzer geliştirmelerimiz süreklilik arzediyor. Yeniliklerden haberdar olmak için abone olmaya ne dersiniz?