01 Mayıs, 2020, Cuma Zucy Store | Ev ve Yaşam Ürünlerinin Toptan Satışı Başladı

Zucy Store | Ev ve Yaşam Ürünlerinin Toptan Satışı Başladı

Zucy.net sitesinin müşterilerine hizmet ettiği Ev ve Yaşam Kategorisindeki ürünleri artık toptan satışı gerçekleştirebilecek ! Bu yılın 2nci yarısında başlamayı planladığımız Zucy Store Toptan projemizi biraz öne aldık ve ilk yayınlarımız tamamlandı. Ayrıntılar da neler mi var ? E-Ticaret le ilgileniyor musunuz ? Bir tedarikçi arayışınız mı var ? Yakın zamanda bazı ürünleri toptan almayı planlıyor musunuz ?

ve dahası…

Zucy iş ortaklığı ağını oluşturma ve genişletme fikri zucy.net hizmet vermeye başlamasından önceki tarihlere dayanıyor. Faydalı bir e-ticaret sitesi son kullanıcılara iyi ürün ve hizmet verme ölçüsünün hayata geçirilmesi zucy.net ile gerçekleştirmek temel hedeflerimizin başında yer alıyor. Bunun yanı sıra bilindik e-pazaryerlerinde bulunan mağazalara ürün ve danışmanlık hizmetleri ile destek vermek geniş bir ağa, kitleye ulaşmak ta hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Aksaklıklar giderek artıyor.

Yaşadığımız bu zor günlerde tek hizmet veren sektör evlerimizden sipariş verdiğimiz sanal mağazalar, siparişleriniz karantinanın bitiminden bir sonraki gün hazırlanmaya ve kargolanmaya başlıyor.Fakat şu dönemde kargo firmalarının önlerinde uzun kuyruklar, depolarında ise adım atacak yer yok ! Kargo çalışanları ve araçları tam zamanlı çalışsalar da kapasiteleri günde 500 kargo dağıtımına yetecek durumda iken, şimdiler 2000 ila 3000 dağıtılacak kargo paketleri arasında boğuşmaktalar ve Aksaklıklar giderek artıyor.Bir önceki blogumuzda bunun nedenlerinden biraz bahsetmiştik.Dilerseniz göz atabilirsiniz.

Tedarik zincirleri kırılıyor

Geciken siparişlerin diğer bir nedeni ise, sanal satış yapan mağazalar da sattıkların ürünleri tükendiğinde tedarikçisine ulaşamıyor.Çoğu tedarikçi işlerini %50 in altında yapmaya başladığından onlarda satıcılara ürün gönderemiyorlar. Böylece tedarik zincirleri kırılıyor… Çoğu e-ticaret işletmesi yeni tedarikçi arayışına girerek ellerinde ki mevcut siparişlerini bir şekilde müşterilerine göndermek için bizleri aradı. Yardımcı olmaya çalıştığımız onlarca sanal mağaza sahibinin aktardıklarından çıkan sonuç

E-Ticaret var E-Tedarik yok !

Zucy.store toptan satışta yetkili e-bayilik şeklinde ile alt yapısını tasarladığı web sitesinin pilot çalışmalarına böylece hız vermeye karar verdi. Önümüzdeki dönemde marka marka ve ya Ev Yaşam kategorisindeki ürün gurup ve alt stok gurubu ile tamamen online toptan satış başlatılmış oldu. Peki genel anlamda toptan satış nasıl başlayacak ! Kısaca 2 tür hizmet gereksinimini karşılar şekilde

1 – Toptan Ürün Satışı

Her müşterimiz dilediğin üründen belirlediğimiz adet bareminde ürünlerden toptan olarak satın alabilecek.Örneğin X üründen minimum 10 adet, ayrıca bu X ürünün 10 adetlik fiyatı varken örneğin 10′ ar lı baremde 20, 30 ,40 adetlik fiyatları da ayrı ayrı olacak. Zucy.Store adet baremlerine göre toptan alım yapan iş ortağımıza anında iskonto uygulayıp sepet toplamından düşecek.

2 – E – Tedarik (Dropshipping)

Bir sanal mağaza sahibi siparişlerini tek tek alır. Bugün tedarik edemediği X ürünü zucy.store kullanarak müşterisine göndermek isterse ? Sorun yok ! zuyc.store ile iş ortaklığı başlatan her sanal mağaza sahibi istediği üründen istediği kadar satın alabilir ! yani X ürününden 1 Adet – Y ürününden 1 Adet – Bunun apaçık nedeni E-ticaret yapmanın temel mantalitesinde; ürünleri sadece satış gerçekleştiğinde edinmek ve müşteriye göndermek olmasıdır. Zucy bu ihtiyaca cevap verebilecek tüm düzenlemeler aşama aşama hayata geçiriliyor/geçirilecek…

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz bu 2 tip iş ortaklığı modeli zucy.store içinde ; Toptan ürün alımı yapan iş ortağımızda herhangi bir kayıt yada form gerekmemekte.2 nci model çalışma prensibinde ise DropShipping ile ilgilenen iş ortaklarımızla aramızda tedarik kurallarını tam bir güven ve maddeler halinde belirlenmiş yazılı bir sözleşme ile çalışmanın doğru bir başlangıç olacağını öngörüyoruz. Buna göre çok yakın tarihler de bu iş ortaklarımızla tanışacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdiden detaylı bilgi almak isteyenler için e:mail bilgi hattımı startup@zucy.store adresiyle iletişime geçebilirler.

Bir göz atmak isterseniz buradayız : zucy.store

Etiketlendi: